اهمیت شناخت مخاطب برای افزایش فروش

اهمیت شناخت مخاطب برای افزایش فروش یک مسئله اساسی و مهم برای کسب و کار است. همان طور که می دانید نباید بدون استراتژی غرق در فروش محصول خود شوید. برای اینکه متوجه شوید محصول تولیدی شما نظر مخاطبان را جلب کرده است و مشتریان بالقوه ای را برای شما ایجاد کرده، می بایست ویژگی و علاقه مندی اصلی مخاطبانتان را بشناسید. فروش در بیشتر مواقع یک رابطه ی دو سویه است و فروشنده نیاز به علم و دانش زیاد در حوزه ی محصول خود، وضعیت بازار و مخاطب دارد. هر چه شناخت ما نسبت به مخاطب بیشتر باشد نوع ارتباط و میزان فروش بیشتر می شود

چگونگی شناخت مخاطب

اگر ارتباط و فروشی بدون شناخت مخاطب صورت گیرد مانند قدم گذاشتن در تونل تاریکی است که هر لحظه ممکن است اتفاق غیر قابل پیش بینی رخ دهد.

مخاطبی که بر اساس حرفه با آن وارد رابطه می شوید همان مشتری احتمالی شما است. بنابراین کارشناس فروش باید این را بداند که مخاطب شناسی همان مشتری شناسی است.

میزان شناخت مخاطبین ارتباط مستقیمی با میزان قرار های حضوری دارد. پس تا می توانید با مخاطبین خود ملاقات حضوری داشته باشید و از رو در رو حرف زدن با مخاطب نهراسید.

فکر کردن و خود را جای مخاطب گذاشتن بهترین نوع آگاهی در فروش است. هر زمان که می خواهید محصولی را به مخاطب خود پیشنهاد کنید، خود را در جای طرف مقابل پندارید و این سوال را از خود بپرسید که اگر من جای مخاطب بودم این محصول را می خریدم؟ پاسخ این سوال خیلی به طریقه ی صحبت و معرفی محصول خود به مخاطب کمک می کند.

  اشتراک
  SUBSCRIBE NOW

  Join Our Newsletter Today On The Writers Cookbook

  Stay updated with all latest updates,upcoming events & much more.
  close-link

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com

  سبد خرید