مربی کسب و کار

مربی کسب و کار

مربی و مربیگری کسب و کار در حقیقت به فرایندی گفته می شود که کارآفرینان و یا صاحبان بیزینس تجربیات خود را به افراد دیگر برای کمک به رشد و راه اندازی کسب و کارشان منتقل می کنند. مثلا تصور کنید دوست دارید گیتار را یاد بگیرید در این صورت تنها کسی که می توانید از او کمک بگیرید کیست؟ بله درست حدس زدید یک معلم با تجربه و متخصص که بتواند تمامی تکنیک ها و موسیقی ها را به شما به تنهایی و طی چند جلسه آموزش دهد. همچنین یک فرد دیگری را مثال می زنیم که ورزشکار است و می خواهد مهارت خود را ارتقا دهد. در این صورت این ورزشکار باید به یک تیم پیوسته و تحت تعلیم و آموزش یک مربی متخصص و باتجربه قرار گیرد.

بیزینس کوچینگ

یک مربی کسب و کار به طور معمول از صاحبان مشاغل و یا کارآفرینان باتجربه ای است که تصمیم می گیرد از استعداد و توانایی های خود برای ساخت و یا حتی رشد یک کسب و کار استفاده کند و در نتیجه عاملی برای موفقیت و دستیابی به اهداف دیگران خواهد شد. درست است که راه اندازی یک کسب و کار می تواند به صورت تک نفره و یا همان انفرادی انجام گیرد ولی به نظر شما وجود یک منتور به عنوان تکیه گاه می تواند در این وضعیت مفید و ارزشمند باشد؟ و یا شاید با خود بگویید می توانم از راه های مختلفی برای رونق کسب و کار خود استفاده کنم. حرف شما کاملاً درست است شاید بتوانید به سراغ کتاب و مقاله های بسیاری برای طی کردن این فرایند بروید و از آن ها کمک بگیرید ولی در نهایت متوجه خواهید شد که هر کسب و کاری منحصر به فرد است و راهنمایی و نکاتی که در مقالات و کتاب ها ذکر شده به صورت عمومی و کلی بیان شده اند.

بیزینس کوچینگ

به نظر شما به چه فردی می توان بیزینس کوچر گفت؟ به طور معمولی افرادی وجود دارند که می دانند چه عواملی می تواند یک بیزینس را به موفقیت برساند در نتیجه با پرداخت هزینه ای در کنار مدیران و صاحبان کسب و کار فعالیت خود را شروع می کنند تا بتوانند به آن ها در تعیین اهداف کمک بسزایی کنند. در این فرایند چشم انداز خود را برای کسب و کار بیان می کنند و همچنین یک سری استراتژی تنظیم می کنند که صاحب کسب و کار با استفاده از آن بتواند به اهداف و چشم انداز برسد.

علاوه بر این، اگر صاحب بیزینس در مورد مسئله ای سوالاتی داشته باشد و یا حتی به مشکلی برخورد کند، در این شرایط یک مربی می تواند به او کمک کند که به بهترین شکل ممکن آن مسائل را حل کرده و موانع را کنار بزند. وجود یک مربی همانند داشتن یک هم تیمی باتجربه در تیم است و به حتم پیشنهاد های او بسیار ارزشمند و مفید است. یکی از مراحلی که شما می توانید از یک مربی استفاده کنید زمانی است که قصد دارید برند خود را ارتقا دهید که پیشنهاد ما کمک گرفتن از این فرد است.

بیزینس کوچینگ

همانطور که از نام آن ها مشخص است یک بیزینس کوچر به عنوان مربی فعالیت اثربخشی انجام می دهد و جهت موفقیت بیزینس، مهارت های لازم را به شما آموزش داده و اگر در طی این مسیر به سوال یا مشکلی برخورد کردید قطعاً کنار شما است تا این مسئله حل شود.

جالب است بدانید مربی کسب و کار همانند مربی دیگر باعث می شود که استعداد های شما افزایش یابد، تصمیم گیری ها جهت پیدا کنند و هر عملی انجام می دهد که اطمینانی برای موفقیت کسب و کار شما باشد. اما در کنار تمام این کارها مراحلی را طی می کند که ما قصد داریم در ادامه آن ها را ذکر کنیم.

مربی کسب و کار چگونه می تواند به ما کمک کند؟

اگر بیزینس موفقی دارید و یا می خواهید آن را موفق تر کنید، اگر یک کسب و کار کوچک و محلی دارید و یا یک شرکت بین المللی را مدیریت می کنید فرقی نمی کند زیرا در تمامی این شرایط یک بیزینس کوچر قادر است شما را یاری کند.

 

بیزینس کوچر نقش مهمی در بازگشت صحیح به مسیر دارد

مربیان کسب و کار کمک می کنند که یک بیزینس را از ابتدا بسازند و همچنین به صاحبان و مدیران کسب و کار در مورد روند کار مشاوره می دهند و استراتژی های کوتاه مدت و بلند مدتی را تعیین می کنند. همچنین یک مربی کسب و کار می داند که بیزینس و شرکت را به مرحله ی بعدی منتقل کند و به همراه بهبود عملکرد آن ها به صاحبان و مدیران کسب و کار کمک خواهند کرد تا برخی از فشارها را کاهش داده و لذت بیشتری برای طی کردن آن مسیر حس کنند.

اداره بیزینس شخصی می تواند بسیار دشوار و استرس زا باشد و حتی اگر شما از آن دسته افرادی باشید که یک شرکت را به تنهایی اداره می کنند این مسئله برای شما دو برابر خواهد شد.

زمانی که با یک بیزینس کوچر همکاری می کنید، یک فردی را در کنار خود دارید در مرتبه اول می توانید به آن اطمینان کرده و از چالش ها به راحتی عبور کنید و در حقیقت آن فرد بسیار باتجربه و متخصص است پس نگران نیستید.

تفاوت کوچینگ در بیزینس های کوچک و بزرگ

برای مثال تصور کنید یک رستورانی با هدف جذب مشتریان محلی، استراتژی و برنامه ای را دنبال می کند و در کنار آن شرکتی را در نظر بگیرید که قصد دارد تمام محصولاتش را برای سراسر جهان بفرستد. حال این دو با هم تفاوتی ندارند؟ قطعا استراتژی و اهداف این دو با یکدیگر تفاوت دارند. با توجه به مثالی که در این رابطه بیان شد، اکثر مربیان کسب و کار، فعالیت خود را با بیزینس های کوچک تجربه خواهند کرد اما لازم به ذکر است که بخش مهم و بزرگ شغل یک مربی این است که نوع کسب و کار را شناخته و استراتژی های متناسب متناسب با آن را طراحی کند. اما این نکته را در نظر داشته باشید که یک مربی باتجربه بدون در نظر گرفتن کوچکی و یا بزرگی بزینس می تواند به شما کمک کند.

نشانه های احتیاج به یک مربی کسب و کار

 • مسیر روشنی پیش روی خود نمی بینید.
 • در افکار خود غرق شده اید.
 • احتیاج دارید به کسی پاسخگو باشید.
 • قصد دارید مهارت های خود را توسعه دهید.
 • به همان روش و شیوه قدیمی فعالیت می کنید

اگر لحظه ای احساس کردید به یک مربی کسب و کار احتیاج دارید وقت را هدر ندهید و تا دیر نشده تصمیم مناسبی بگیرید. ما اینجا هستیم تا شما را در این راه یاری کنیم و با بیش از بیست سال سابقه کارآفرینی شما عزیزان را برای پیدا کردن مسیر خود در کسب و کار راهنمایی کنیم. برای اطلاع بیشتر پیشنهاد می کنیم به سایت ما به نشانی https://mohamadshahmiri.com/ مراجعه کرده و علاوه بر کسب اطلاعات بیشتر، مقالات ارزشمند ما را نیز مطالعه فرمایید.

  اشتراک
  SUBSCRIBE NOW

  Join Our Newsletter Today On The Writers Cookbook

  Stay updated with all latest updates,upcoming events & much more.
  close-link

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com

  سبد خرید